На 16.4.2021 година се одржа општински натпревар по природни науки за учениците од IV до VI одделение.

На натпреварот земаа учество и се здобија со награди и пофалници следниве ученици:IV а –Ментор: Ленче Димовска Петар Тасев II наградаБранкица Јанкова-пофалницаIV б- ментор:Лорета СтојановскаАндреј Синадиновски –IIIнаградаДрагана Иванова – IIIнаградаIV г-ментор:Мимоза Јованова Сердал Мехмеди IIIнаградаТеодора Кипријановска IIIнаградаЈоанна Трајковска-пофалницаАлександар Петровски –пофалницаV одд-ментор:Љубинка Чанева V a –Дамјан Ангелески-II наградаV a-Давор Маневски -пофалницаV в-Нина Панова –III наградаVI одд-ментор:Габриелa Китановска ЉутковаVI б-Илија Ѓорѓиев-II наградаАнѓела Колодезни-пофалницаСите ученици што освоија I,II,III награда продолжуваат на регионалниот натпревар кој ќе се одржи на 14.5.2021 година.На сите ученици и ментори им честитаме на постигнатиот успех.